Shopee kończy działalność w Polsce Co ze złożonymi zamówieniami?

Funkcjonowały wtedy centra dystrybucyjne w ta… Za to pion rozrywki cyfrowej Sea (koncern poprzez spółkę zależną Garena produkuje i tworzy gry wideo, jego największym hitem jest „Free Fire”) zanotował spadek kwartalnych wpływów o 18,8 proc. W polskim biurze platformy było zatrudnionych ponad 200 osób. Od sierpnia firma wynajmowała biuro w wieżowcu w centrum biznesowym Warszawy.

Shopee niespodziewanie kończy działalność w Polsce. Wiemy, kiedy zamyka się azjatycki sklep internetowy

Polska była pierwszym europejskim przyczółkiem Shopee. Shopee zadebiutowało w Hiszpanii, a następnie we Francji. Na tym ostatnim rynku marketplace długo jednak nie zagościł — już w lutym 2022 r.

Shopee trzykrotnie skróciło proces zwrotów. Platforma chce przyciągnąć klientów dzięki grywalizacji

W swojej najnowszej odsłonie chatbot ChatGPT dostał głos kobiety nazwany “Sky”. Dostał i po tygodniu go stracił z powodu kontrowersji i uderzającego podobieństwa do głosu Scarlett Johansson. Sam Altman, prezes Gold rate odzyskuje od $1 200 za uncję: prognoza na 19 listopada-Forex OpenAI firmy odpowiedzialnej za chatbota, broni się, że to przypadek i wykorzystano głos innej profesjonalnej aktorki. Jednak oświadczenie przedstawione przez Johansson stawia sprawę w innym świetle.

Shopee kończy działalność w Polsce

Shopee było nadal na minusie, przy czym skorygowana strata EBITDA zmalała z 638,8 do 495,7 mln dolarów. Strata na rynkach azjatyckich zmniejszyła się o 31 proc. Do 216,8 mln dolarów, a na pozostałych Fale Elliota: najważniejsza rzecz – o 16 proc. Z drugiej strony Michał Tykarski, dyrektor działu rozwoju biznesowego Shopee w Polsce, jeszcze pod koniec grudnia udzielił Polskiej Agencji Prasowej obszernych wypowiedzi, mówił m.in.

Mamut ruszył z kopyta. Jak działa największa instalacja pochłaniająca CO2

Polacy bardziej cenią je niż na przykład balkony czy klimatyzację. Bo gdy własnego miejsca brak, to za wynajem trzeba słono zapłacić. W Warszawie to nawet 600 złotych miesięcznie. Firma dodaje, że teraz zamierza się skupić na “rynkach Azji i Ameryki Łacińskiej”.

Zmiany w spółkach Skarbu Państwa. Nowy prezes strategicznej firmy

Będziesz musiał posiadać specjalną naklejkę lub tabliczkę, która potwierdza jej homologację. W piątek 17 maja weszło w życie rozporządzenie ministra infrastruktury w tej sprawie. Najbardziej poszukiwanym udogodnieniem przy zakupie, czy wynajmie mieszkania jest miejsce parkingowe – wynika z raportu serwisu Otodom.

  1. Ministerstwo Finansów zapowiedziało utworzenie nowej instytucji, Rady Fiskalnej, mającej przyczynić się do poprawy działania systemu finansów publicznych, w tym zwiększenia ich przejrzystości.
  2. Natomiast w pierwszych trzech kwartałach ub.r.
  3. Prezes Shopee Chris Feng przekazał mailowo pracownikom, że firma chce się skupić na rozwoju w Azji, Ameryce Południowej i Środkowej, gdzie widzi większe perspektywy wzrostu i ma mocniejszą pozycję.
  4. Shopee to azjatycka platforma e-commerce, która rozpoczęła swoją działalność w Polsce we wrześniu 2021 roku.

To właśnie tam firma widzi “silny długoterminowy potencjał wzrostu”. Klienci oczekują nowości i innowacji, które ułatwią im zakupy online. Jeśli platforma nie jest w stanie dostarczyć takich funkcji, to traci na atrakcyjności. Platforma Shopee przez długi czas nie wprowadzała żadnych znaczących innowacji. W międzyczasie konkurencja stale się rozwijała i oferowała nowe funkcje, które przyciągały klientów. Shopee nie nadążało za tym trendem i pozostało w tyle.

Jednak ostatnio pojawiły się wieści, że Shopee zamierza zakończyć swoją działalność. W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których Platforma Shopee podjęła taką decyzję. Shopee zadebiutowało w Polsce jesienią 2021 roku.

Zwracał uwagę, że dopiero “w październiku dowiemy się, jak będzie wyglądał”. Produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła o 7,9 procent rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 2,2 procent – podał Główny Urząd Statystyczny. “Ożywienie powoli postępuje” – napisali analitycy mBank.

Ministerstwo Finansów zapowiedziało utworzenie nowej instytucji, Rady Fiskalnej, mającej przyczynić się do poprawy działania systemu finansów publicznych, w tym zwiększenia ich przejrzystości. System kaucyjny ma zacząć działać w Polsce w 2025 roku. Wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności Andrzej Gantner podczas sejmowej podkomisji ocenił jednak, że nierealne jest, by wszedł w życie w terminie.

Współpracę ze Sławomirem zakończono w listopadzie. Prezes Shopee Chris Feng przekazał mailowo pracownikom, że firma chce się skupić na rozwoju w Azji, Ameryce Południowej i Środkowej, gdzie widzi większe perspektywy wzrostu i ma mocniejszą pozycję. W Polsce Shopee zadebiutowało we wrześniu 2021 r., w formie aplikacji mobilnej oraz w wersji przeglądarkowej, zarówno na komputery stacjonarne, jak i telefony.

Shopee to platforma singapurskiej firmy Sea Shopee, która ruszyła na podbój europejskiego rynku, zaczynając właśnie od Polski. Mają tutaj dużą konkurencję w postaci Allegro, AliExpress i Allegro, zatem tak mocny marketing był konieczny, by wbić się w świadomość klientów. Natomiast w pierwszych trzech kwartałach ub.r. Przy wzroście przychodów z 6,73 do 9 mld dolarów koszty ich uzyskania poszły w górę z 2,58 do 3,49 mld, a wydatki operacyjne – z 3,72 do 5,32 mld.

Od tamtej pory prowadziła agresywną kampanię marketingową, której elementem były m.in. Firma regularnie organizowała także promocje. Jedna z nich jest cały czas aktywna – co ciekawe – zakończy się 15 stycznia, czyli dwa dni po zamknięciu działalności. Teraz, po około półtora roku działania zdecydowała się opuścić Polski rynek. Shopee zakończy swoją działalność tutaj już w najbliższy piątek, czyli jutro. W efekcie koncern zanotował 165,4 mln dolarów skorygowanej straty EBITDA i 571 mln dolarów straty netto, wobec odpowiednio 357,6 i 569,3 mln dolarów straty rok wcześniej.

Jak podał portal wirtualnemedia.pl, “w październiku ub.r. w polskim oddziale Shopee przeprowadzono spore zwolnienia”, co firma tłumaczyła tym, że “to część globalnych redukcji obejmujących mniej niż 10 proc. pracowników”. Jednocześnie platforma zapewnia, że wszystkie zamówienia, złożone przed tym terminem, zostaną zrealizowane i otrzymają odpowiednie wsparcie oraz obsługę. Niestety, nie znamy powodów zamknięcia Shopee Polska, chociaż możemy się domyślać, co się stało. Serwis prawdopodobnie nie osiągnął wystarczającej rentowności. Wobec tego ktoś na górze podjął decyzję o zamknięciu platformy.